اجتماع

روایت تکان‌دهنده‌ی خودکشی یک مستاجر، از دست صاحب‌خانه

جانا به نگاهی زجهان بی خبرم کن، دیوانه ترم کن

سرگشته و شیدا چو نسیم سحرم کن

»پدرم تاج سرم چشم به راهت بودم

همه دم عاشق لبخند نگاهت بودم

ای فلک از چه زدی آتش غم بر جگرم

کاش جای پدرم من سر راهت بودم

ای سفر کرده به معراج به یادت هستیم

ای پدر ما همگی چشم به راهت هستیم

تو سفر کردی وآسوده شدی از دوران

همه ماتم زده هر لحظه به یادت هستیم

 

کامران-آه بلندی کشید و گفت نفسم گرفت وای خدای بزرگ  آتش گرفتم ببینید چطور پدرم را با یک حرف از دست دادم…

هر روزِ سال را باید روز آگاهی‌دهی برای پیشگیری از خودکشی نامید. هر روز را باید به عنوان فرصتی تلقی کنیم برای اعلام اهمیت آگاهی از نشانه‌های آدمی که عمیقا به آسیب‌رسانی به خود می‌اندیشد، مراحلی که باید برای مددخواهی طی کند، و منابعی که برای پیشگیری از آن در دسترس است. یک فرد ممکن است به دلایلی متعدد تصمیم بگیرد به زندگی‌اش پایان دهد، ولی در ادامه به ۶ دلیل یا علت که چرا افراد خودکشی می کنند اشاره می‌کنیم:

احساس دلسردی و پریشانی؛ در هر سنی می‌تواند بروز کند و سیل پر قدرتی از هیجان‌ها را در بر بگیرد.گروه‌های مختلفی از آدم‌ها افسردگی را به شکل‌های مختلف تجربه و احساس می‌کنند، مثلا نشانه‌های افسردگی در زنان و مردان متفاوت است و احتمال مرگ مردان به علت خودکشی چهار برابر زنان است.

افرادی که درباره خودکشی صحبت می کنند واقعا این کار را نمی‌کنند. تقریبا هر فردی که اقدام به خودکشی می‌کند قبل تر سرنخ‌ها را برسی و هشدارهایی داده است. از تهدید به خودکشی واقعا چشم پوشی نکنید،اظهاراتی مانند این‌که«وقتی من مردم حتما متاسف می‌شوید»،«راه دیگه ای وجود نداره» را هر چقدر به نظرتان شوخی برسد نباید نادیده بگیرید.

هرکس اقدام به خودکشی می‌کند، می‌گویند دیوانه است. اکثر افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند دیوانه و روانی نیستند.آن‌ها اغلب ناراحت، غمگین، افسرده و با درد عاطفی شدید هستند و رنجیده از کاری یا حرفی.  اشتباه: اگر فردی مصمم به خودکشی باشد نمی‌توان او را منصرف کرد. حتی افسرده‌ترین فرد هم تا آخرین لحظه بین تمایل به زندگی و مرگ مردد است.بیشتر این افراد نمی خواهند بمیرند.آن‌ها فقط می‌خواهند دردشان متوقف شود.

اشتباه: افرادی که می‌خواهند خودکشی کنند کمک نمی‌خواهند. مطالعات قربانیان خودکشی نشان داده است بیش از نیمی افرادی که خودکشی کرده اند ۶ماه قبل از مرگ دنبال درمان پزشکی بعضی‌ها  رفته و بعضی‌ها هم نخواهند رفت  اغلب افرادی که می‌خواهند خودکشی کنند سیگنال‌ها و علائم هشداردهنده ای می‌فرستند. بهترین راه برای جلوگیری از خودکشی به رسمیت شناختن این علائم و چگونگی پاسخ به آن‌هاست.علائم هشداردهنده مهم برای خودکشی عبارتند از صحبت کردن درباره کشتن خود، صحبت کردن یا نوشتن زیاد درباره مرگ، جستجو در مورد چیزهایی که می‌تواند در اقدام به خودکشی کمک کند مانند قرص پرت کردن از بلندی. این سیگنال ها زمانی که فرد دارای اختلال خلقی مانند افسردگی یا اختلال دوقطبی باشد.

علامت هشداردهنده زیرکانه اما به همان اندازه خطرناک ناامیدی است.مطالعات نشان داده اند نا امیدی یکی از علائم قوی خودکشی است افرادی که احساس ناامیدی می‌کنند در مورد احساسات غیرقابل تحمل و آینده تاریک زیاد صحبت می‌کنند. یکی دیگر از علائم هشداردهنده نوسان خلق یا تغییرات شخصیتی بسیار چشمگیر و ناگهانی است.فردی که می‌خواهد اقدام به خودکشی کند ممکن است از راه فعالیت روزانه خسته شده باشد کمبود در زندگی و نا امید از حرفی شده باشد، از ظاهر خود راضی نباشد و تغییر بزرگی در رژیم غذایی و خوابش بدهد.اگر نشانه‌های ذکرشده را در فردی از نزدیکان دیدید شاید شک کنید که باید در این مورد صحبت کنید یا نه. در چنین شرایطی طبیعی است که احساس ترس و ناراحتی کنید اما هرکسی که درباره خودکشی صحبت کرد به کمک فوری نیاز دارد. صحبت درباره افکار و احساسات خودکشی قطعا کار سختی است.اما اگر شک دارید بهترین راه سوال کردن است.در حقیقت با ایجاد فرصت برای بیان احساسات به او تسکین و احساسات منفی او را کاهش می‌دهید. مانند مرحوم(خ)مالکی…

شاید هرروز در گوشه این دنیا اتفاقات ناجور  رخ دهد.بعد از مرد ۶۵ساله‌ای که در سال ۱۳۹۶در بلوار میرداماد خود را از پل عابر پیاده حلق آویز کرد حالا نوبت به این فاجعه دلخراش می‌رسد، مردی۸۷ساله باز هم در خیابان میرداماد رازان شمالی کوچه چهارم پلاک۱۴واحد(۱۱) که در زیر می خوانید:

این مصاحبه روایتی از خودکشی درد ناک، سقوط مرگبار  و  دلخراش  پدری نا امید، افسرده حال و خسته با  دلی شکسته از  زندگی است که ضمن شرح رویداد، بی رحمی و قصاوت انسان‌ها را در برابر همدیگر نشان می‌دهد.

اول از همه گفتم چهره شما خیلی برایم آشناست گمان کنم عکس شما را در سایت‌های مختلف دیده باشم و مصاحبه‌های مختلفی از شما دیده و خوانده‌ام و  شما خود در کار موسیقی و خوانندگی هستید تقلیدگر گروه مدرن تاکینگدر ایران هستید و از بستگان یکی از استادان موسیقی اصیل ایرانی به نام  استاد حسین قوامی(فاخته‌ای) که من خیلی به ایشان و صدای قشنگ شان ارادت دارم آیا درست حدس زدم؟ ایشان با حال بدی که داشتند گفتند بله درست است.

گفت‌وگوی من شاهرخ ارجمند خبرنگار رویدادهای خبری حوادث در تلگرام، باکامران مالکی فرزند مرحوم(خ)مالکی. او می گوید۶۵سال زندگی پر از نشاط و خاطره پدر و مادرم را آدمی زیرک، پول‌دوست، طمع‌کار و موزی به هم ریخت و  ضربه خودش را به ما زد که همیشه نفرینم پشتش خواهد بود.

ساعت ۱۲ظهر۱۳۹۷/۳/۳۰، طبق صحبت‌های همسر متوفی وی مشغول آشپزی بوده که احساس می‌کنه همسرش نزدیک به یک ساعت است که از درب آپارتمان بیرون رفته و هنوز برنگشته چون اصلا ممکن نبود که مرحوم(خ)مالکی قادر به راه رفتن باشد.« چون مرحوم مالکی سخت مریض بوده پیش خود گفتم یعنی خدای بزرگ چه اتفاقی افتاده».

اهالی خیابان میرداماد و تعدادی از رهگذران  متوجه خانمی شدند که ناراحت به دنبال همسرش می‌گشت، درب منزل را باز کرده و به خیابان آمده و سمت راست و چپ را به دقت نگاه می‌کند ولی جلوی درب منزل در خیابان هم ردی از همسرش پیدا نمی‌کند و سپس خانم با خودش می‌گوید شاید شوهرم در حیاط است و با کسی حرف می‌زند وارد پارکینگ می‌شود دور و اطراف پارکینگ را نگاه می‌کند باز می‌بیند کسی نیست جلو می‌رود به درب ورودی حیاط نزدیک می‌شود از لبه پله پایین در حیاط را نگاه می‌کند که سمت چپ حیاط باصحنه وحشتناک جسد همسرش که از طبقه ۷ساختمان خود را به پایین انداخته رو به رو می‌شود.

او می‌گوید تمامی درون بدنم داشت می لرزید شوک شدید شده بود زبانش بند آمده بود نمی‍توانست صحبت کند و هول کرده بود در آن ساعت هیچ کس در آنجا نبود تا به همسر مرحوم کمک کند، تا یکی از ساکنین ساختمان متوجه می‌شود و به پایین می‌آید خانم با حال بد و لرزش شدید به منزل می‌رود و با پلیس ۱۱۰ تماس می‌گیرد و جریان را اطلاع می‌دهد، خانمی که منشی پلیس۱۱۰بود می‌گوید باید با پزشگی قانونی تماس بگیرید ولی چون متوجه میشه که حال همسر متوفی بسیار بد بود منشی می‌گوید صبر کنید کنار تلفن باشید من خودم اطلاع می‌دهم و بعد از آن با شما تماس خواهم گرفت.

تنها فرزند خانواده هم در آن ساعت منزل نبود سپس خانم اپراتور۱۱۰ با همسر متوفی تماس می‌گیرد و می‌گوید منتظر باشید تا دقایقی دیگر پلیس۱۱۰خواهد رسید.

سپس وحید آقاخانی پلیس۱۱۰«در محل و بالای سرمتوفی(خ)مالکی«حاضر شده و سوالات وحید آقاخانی پلیس۱۱۰ با همسر مرحوم آغاز میشه و سوالاتی از همسایگان تا پرونده پلیس۱۱۰ تکمیل شود. همه منتظر فرزند مرحوم بودند تا برسد که ساعت۱:۵۳دقیقه فرزند مرحوم(خ)مالکی از راه می‌رسد و با شلوغی درب منزل برخرد می‌کند، گویا مادرشان در تماسی که باپسرشان می‌گیرد فقط می‌گوید پدرت افتاده زمین خودت را زودتر برسان نگفته بودند که چه اتفاقی افتاده فرزند مرحوم وارد منزل می‌شود.

فرزند مرحوم (خ) مالکی از همسایه‌ای که دم درب منزل ایستاده سوال می‌کند چه اتفاقی افتاده، سپس از پلیس می‌پرسد ولی همه سکوت کرده اند و قادر به گفتن حرف زدن نیستند آقای مالکی نگاهش به مادرشان می‌افتد که مات به هم ریخته و افسرده روی صندلی نشسته فقط نگاه می‌کند نمی‌تواند حرف بزند اشک مادر سرازیر می‌شود و مادر می گوید در حیاط نرو.

پلیس هم از فرزند متوفی چندین بار می‌خواهد  در حیاط نرود می‌گوید اگر بروید حال تان بد میشود نگاه کنید.

آقای کامران فرزند متوفی که خیلی بیشتر کنجکاو می‌شود می‌گوید چرا نمیشود هبه حیاط بروم باید ببینم پدرم در حیاط چه کار می‌کند مگر چه شد،  می رود جلوتر به لبه پله اول حیاط  که می‌رسد با صحنه‌ی وحشتناک له و متلاشی شدن پدرش کف حیاط رو به رو می شود.

دستش را روی سرش می‌گذارد و می‌گوید وای خدای بزرگ پدر نازنینم رااز دست دادم چقدر پدرم به مادرم گفت به علوی بگو گفته اگر از اینجا برویم خودم را ازبین خواهم برد همین کار را هم انجام داد.

آقای مالکی فقط اسم  شخصی را به نام مهران علوی به زبان آورده لعنت و نفرین به او می فرستاد و می‌گفت امیدوارم انتقام پدر پیرم را خدا از تو آدم پول‌دوست بگیره نابود شوی.

وحید آقاخانی پلیس۱۱۰پرسید این شخصی را که فرزند متوفی نام می‌برد کیست آیا این‌جاست؟

آقای که تازه از راه رسیده بود و لباس خلبانی به تن داشت گفت همان است که تقصیر آن شد این اتفاق افتاد پسر صاحب خانه مهران علوی است و الان در آمریکاست، همسایگان طبقه دو و سه از دیدن این صحنه خشمگین شده بودند، همسایه طبقه دو که خلبان است برادرش ازهلند آمده و مهمان شان بود که با دیدن این صحنه وحشتناک آن هم  از مهران علوی که بعد از ۱۷ سال مستاجری به این قدرشناس را اذیت کرده و با این حرف اعصاب مرحوم (خ) مالکی را به هم ریخته که او خودش رااین‌طوری ازبین ببرد ناراحت و عصبانی شده بودند.

آقای مالکی گفتند خلبان چندین بار به فتاح علوی که به منزل آن‌ها رفته بود گفته بود نکنه به آقای مالکی و همسرش حرفی بزنید که برنجند و به آنها بگویید ازاین‌جا بروند و ناراحت‌شان کنید این‌طور که معلوم است آن‌ها کسی را ندارند به جز پسرشان که خیلی به آن‌ها کمک می‌کند، خرید و کارهای منزل را مرتب می‌بینم انجام می‌دهد و هر دو مریض و ناتوان هستند خدا را خوش نمیاید حرفی به این دو همسایه خوب زده شود. با این حال این حرف‌ها برای فتاح علوی مخصوصا مهران علوی هیچ تاثیر و اهمییتی نداشت و آخر کار خودشان را انجام دادند.

آقای مالکی در اینجا وارد منزل شدند و با دیدن این صحنه حال شان به هم می‌خوره وسپس از هوش می‌رود وی درست۱۲ دقیقه در حال بیهوشی بودند تا منتظر شدم فرزند مرحوم که نزد همان همسایه‌ای که خلبان است در طبقه

دوم بود بهوش آمد سپس خواستم با حال بدی که داشتند کمی از علت خودکشی پدرشان سوال کنم ولی متاسفانه در آن ساعت نشد که زیاد بپرسم چون ایشان شدیدن شوکه شده بودند و من تا اداره پلیس با ایشان رفتم و بلاخره در ساعت ۵عصرتوانستم  بقیه صحبتم را با این‌که شدید گریه می‌کردند و بغض در گلوی شان پیچیده بود ادامه بدهم.

س- لطفا بفرمایید فکر می‌کنید چرا از «برنامه در شهر از شبکه۵صدا و سیما« و از روزنامه ایران-آرمان-آفتاب یزد و جام جم بخش حوادث برای تهیه گزارش آمده بودند مادر شما بیشتر صحبت نکردند که این گزارش تهیه گردد تا کسانی که اطلاع ندارند بیشتر مطلع شوند.

ج- البته در آن ساعت که من حضور نداشتم در اداره پلیس بودم بعدا از خود شما و همسایگان شنیدم  و بیشتر به خاطر حال بدی که داشت و آن شوک شدیدی که به او وارد شده بود، اگر من حضور داشتم با این که خودم حال درستی نداشتم ولی بیشتر صحبت می‌کردم مانند مصاحبه‌ای که شما در این مورد دارید تهیه می‌کنید.

س- اول از همه بفرمایید آیا از روز قبل و صبح روز حادثه در مرحوم پدرتان رفتار خاصی، صحبت بخصوصی مشاهده نکردید و آیا ممکن است توضیح دهید که چرا گفتید از دست صاحب خانه این اتفاق افتاد صاحب خانه چه گفته بود و آیا نامه یا وصیت برای شما گذاشته بودند؟

ج- در رابطه با سوال اول روزهای قبل رفتار خاصی زیاد متوجه نشدیم طبق معمول همیشه بود و همان حرف‌های را که گفتم که به مادرم می‌گفت: «به علوی بگو خودم را از بین خواهم برد» را تکرار می‌کرد و البته از دو ماه قبل هر دفعه که از کنارم رد میشد کمی اشک در چشمانش جمع میشد و به من نگاه می‌کرد و به آرامی می‌گفت مواظب باش بی پدر نشی که بی پدر بودن خیلی سخت است.

ولی صبح روز حادثه از صبح حال خوشی نداشت و همه‌ش می‌گفت حالم خوب نیست مادرم چندین بار گفت بیا پیش پزشک برویم، گفت شاید اگر حالم بهتر شود فردا حمام بروم.  ۲تا۳شب میروم بیمارستان استراحت می‌کنم تا چکاپ کامل شوم،  صبحانه هم نخورد یک مرتبه ساعت۹:۲۰صبح برای بررسی به طبقه هم کف می‌رود که هم من وهم مادرم خیلی تعجب کردیم چون هیچ موقع اتفاق نمی‌افتاد که بیرون از آپارتمان برود. برای همین کنجکاو شدم درب واحدمان را باز کردم و نگاه کردم  دیدم آسانسور طبقه همکف رفته بعد از چند دقیقه بالا آمد گفتیم کجا رفتی گفت رفتم کمی تماشا کنم، آمد روی تخت استراحت کرد من حدود ساعت ۱۱:۱۵دقیقه وقتی می‌ رفتم بیرون دیدم درِ اتاقش ایستاده و سرش را به آرامی شانه می‌کند، من رفتم بیرون و اصلا فکر نمی‌کردم چنین تصمیمی را گرفته باشد.

البته دفعه دوم که می‌خواهد برود باز مادرم می‌پرسد کجا می‌روی پدرم گفته میروم سالن ورزش، دستگاه‌های جدید در سالن ورزش آورده اند دوست دارم تماشا کنم که همان رفتنش روی پشت بام بود.

ج-و در رابطه با سوال دوم شما هیچ نامه از خود ننوشته بود و حرفی هم نمی‌زد که شاید وصیت نوشته باشم.

ج-و سوال سوم شما، صاحب خانه گفته بود باید تا ۲ماه جای را پیدا کنیم چون به دروغ می‌گفت من می‌خواهم اینجا رابفروشم، در حالی که حالا پس از مرگ پدرم خانه را با ۱۰۰ میلیون پیش‌پرداخت و چهارونیم میلیون تومان  ماهانه برای شخصی بنام مطلوب به اجاره داده است.

ما به مدت۱۷سال در این منزل ساکن بودیم، مرحوم پدرم در تمامی کارهایش بسیار دقیق، منظم و مسول بود و همیشه فتاح علوی طی این ۱۷سال به پدرم امیدواری می‌داد که ما جزو یک خانواده هستیم و شما تا آخرعمر با من هستید و هرگز از هم جدا نخواهیم شد، اگر قرار به رفتن باشد من از این‌جا خواهم رفت نه شما، این حرفی بود که همیشه از زبان فتاح علوی به پدرم و مادرم گفته می‌شد.

س- آیا از وضع مالی صاحبخانه مطلع بودید وضع مالی شان چطور است؟

ج- از  عالی هم عالی‌تر، فتاح علوی۹۵ساله ماه ۸میلیون از شرکت نفت حقوق می‌گیرد، در یک شرکت خصوصی کار می‌کند از آنجا حقوق دارد زمین باغ میوه در کرج و شمال دارند، اجاره‌ای که ما می‌پردازیم را فتاح علوی به حساب مهران علوی۶۵ساله می ریزد، یک منزل شان در شهرک غرب مربوط به همسر مهران علوی۶۵ساله که است همسرش فوت کرده و اجاره آن‌جا را هم می‌گیرد، حقوق همسرش را که در وزارت علوم بوده را برای دخترش درست کرده آن را هم حتما از دخترش وکالت داره و می‌گیرد،  پول زیادی در بانک هم فتاح و هم مهران علوی دارند، هر ماه حقوق از دولت آمریکا دریافت می‌کنند که آن را هم می‌گذارند جمع می‌شود و هر ۶ ماه یا۴ماه که به آمریکا می‌روند کلی پول های جمع شده را دریافت می‌کنند.

این رفت و آمدها برای گرفتن سیتیزن‌شیپ یعنی تابعیت کشور آمریکا که به دروغ سوگند و فاداری یاد می‌کنند صورت می گیرد تا برای رفتن راحت باشند، آن هم این دو آدم مخصوصا سر دسته آن مهران علوی۶۵ساله موزی، آنها یک واحد۱۸۰متری در طبقه۶ داشتند که چند سال پیش به همان فردی که مستاجر بود ۴۵۰میلیون فروختند، در آبان ۱۳۹۶در همین ساختمان، واحد۹۰متری در طبقه اول داشتند که ۶۵۰میلیون فروختند، خودشان هر کدام  به تنهایی یک واحد ۱۸۰متری ۳خوابه دارند، حالا جای ما را هم می‌خواهند درست کنند و پول پیش‌پرداخت زیاد بگیرند و اجاره زیاد دهند مگر چقدر باید آدم حرص پول داشته باشد یا حرص مال دنیا را بزند که اینطور دل پدر پیر مرا بشکند و بسوزاند.  بد نیست در این‌جا به نکته‌ای اشاره کنم که مهران علوی اگر وسیله‌ای بخواهد بگیرد چون بارها شده خودم شنیدم صدای شان آمده که با سرایدار حرف میزند، به طور مثال اگرجنسی۱۱هزارتومان است به سرایدار می گوید آن قیمت نگیر، گران میدهد برای۱۰۰۰تومان با فروشنده چانه بزن، ۱۰۰۰۰هزار تومان بیشتر ندهی کسی که آنقدر پول دارد آن وقت این جور خسیس است…

س-در لابلای صحبتمان اشاره ای به دخترخاله و عموی تان کردید که ساکن آمریکا هستند، میشه اگر ممکن است بگویید دختر خاله شما و عموی شما چه نقشی در رابطه به با جا به جایی شما دارند؟

ج-بله اتفاقا سوال خوبی را مطرح کردید،  اول از همه جای داره که از محبتهای دختر خاله ام و عمویم تشکر کنم که بسیار زیاد نگران ما هستند. دختر خاله من طی این۴ماه بارها هم با فتاح علوی و هم با مهران علوی برای خانه در ارتباط بود و حتا چندین بار به آنها گفته بود حتا قبل از این که پدرم این کار را انجام دهد به خاطر پدرم که به این منزل عادت کرده بود، این منزل را۱۵۰میلیون رهن کنیم که خاله و شوهر خاله من که مریض هستند اسباب کشی نداشته باشند چون واقعا برای شان مشکل است ولی هم فتاح و هم مهران علوی به دروغ به دختر خاله‌ام می‌گفتند نه ما می خواهیم بفروشیم.

نوروز۹۶درکنار اتاقکی که مثل انبار بودکف زمین ترکیدگی لوله پیش آمد صاحب خانه سه هفته ما را درگیر بنایی کرد تمام زندگی ما را به هم ریخت بعد از سه هفته کندوکاری تمام که شد تمامی وسایل ما به همان صورت وسط اتاق ماند که شبش هم فتاح علوی و هم مهران علوی به منزل ما آمدند مثلا خواست خیلی عذرخواهی کنند بابت این سه هفته وگفت دیگر درست شد خیال تان راحت باشه، دست های مرحوم پدرم را در دستاش گرفته بود و می‌گفت تمیز کنید اسباب‌ها را که به هم ریخته بچینید، ولی همان شب فرزندش مهران علوی۶۵ساله به دروغ بهانه گرفت  به پدرش یاد داد که بگو بچه‌ها تصمیم گرفتند که منزل را بفروشیم چون هزینه تعمییرات در منزل زیاد شده بود و آنها نمی‌توانند بپردازند کرایه هم کم می دهند و باید هرچه زودتر به دنبال جا باشند.

آنهاحال و  روز پدر و مادر مرا می‌دیدند که چقدر ناتوان هستند و مریض احوال، پدرم نمی‌توانست از جایش تکان بخورد به سختی راه می‌رفت مانند یک بچه‌ی که تازه می‌خواهد راه برود و ما هم کسی را جز خدا نداشتیم و نداریم که به ماکمک کند، اینطور فشار عصبی به پدرم آوردند که تا دو ماه جا پیدا کنید این موضوع را که به پدرم گفتیم شدیدن به هم ریخت و انتظار این حرف را ازفتاح علوی۹۵ساله نداشت.  آنها دو روز بعد می خواستند به آمریکا بروندگاهی فتاح علوی برای این که بفهمد ما جا پیدا کردیم با ما تماس می‌گرفت، پدرم به مادرم می‌گفت بگو اگر از اینجا برویم خودم را از بین خواهم برد، دگه خیلی خسته شدم هرچی این حرف را به مادرم می‌گفت، مادرم به آنها حرفی نمی‌زد تا پدرم این بلا را سرخودش آورد، حتاپلیس۱۱۰ به مادرم گفت اگر شکایتی دارین بنویسید ولی مادرم می‌گفت نه»

(بله من هم شنیدم که پلیس چندین بار به مادرتان میگفت اگر شکایتی دارین بنویسید یک پارک‌بان هم محل کارش کوچه بغلی ما بود به نام سعید آنجا مواظب ماشین‌هاست آن هم از دیدن این صحنه به خشم آمده بود و  هم به من  و هم به مادرم می‌گفت چرا شکایت نمی نویسید)

س-آقای مالکی الان از کلانتری بیرون آمدیدآیاشکایت نوشتید و اگر انجام دادید علت این شکایت را شما چه نوشتید؟

ج-بله شکایتم راجا به جایی منزل و حرفی که به مرحوم پدرم فشار شدید روحی و عصبی وارد کرده بود از طریق یک حرف فیزیکی که منزل را تخلیه کنید از طرف فرزند صاحب خانه مهران علوی۶۵ساله نوشتم که پدرش را به دروغ تحریک کرد که بگو می‌خواهیم منزل را بفروشیم همه‌ش بهانه برای پول. خودکلانتری نوشته‌ی خودشان و نوشته‌ی مرابه قسمت جنایی آگاهی و بازپرس ویژه قتل ارجاع دادند.

س-پرسیدم از تجسس آگاهی ناحیه۲۷جنایی که آمده بودند آیا با آنها صحبت کردید از شما سوال

کردند یا نه؟

ج-آقای مالکی گفتند خیر من که شدیدن حالم بد بود آنها به حیاط رفتند بالای سر جنازه از قسمت های مختلف فقط عکس می گرفتند، بعد به پشت بام رفتند از جای که پدرم خودش را اندخته بود به داخل حیاط عکس گرفتند به داخل آپارتمان رفتند ما تمامی وسایل را جمع کرده بودیم در کارتن بسته بندی کرده بودیم. مادرم به دو تجسس آگاهی گفت از وسایل روی هم چیده بسته بندی هم عکس می گیرید و گزارش تهیه می‌کنید؟ گفتند بله از همه چی باید به طور دقیق عکس گرفته شود و خوب است که متوجه شوند که در حال اسباب کشی هستید برای تکمیل شدن پرونده.

ماموران تا ساعت ۸:۳۰دقیقه شب آنجا بودند و سپس رفتند. حتا برای تکمیل شدن پرونده من تنها شاید ۱۵بار به کلانتری مراجعه کردم برای پرونده و سوالاتی که لازم به جواب دادند بود من مجبور می شدم نامه های را که مامور نبود به منزل برسانم چند نامه برای بررسی بیشتر به دومین پلیس۱۱۰وچون گزارش اولی را وحید آقاخانی نوشته بود و ماموریتش تمام شد مجبور شدیم که به پلیس۱۱۰ دیگری اطلاع دهیم مامور هم در کلانتری کم داشتند و بیشتر سر پست های خودشان بودند.

س- معمولا در این چنین مواقع، شخص کسی را دارد تا به دادش برسند شما چطور هیچ کس از دوستان یا فامیل نبود تا به شما کمک کند؟

ج- خدا با من بود در آن لحظه سخت و وحشتناک من اول با سرایداری که منزل عموی من است تماس گرفتم که متاسفانه او را گیر نیاوردم با یکی از دوستان به نام دکتر مطلبی تماس گرفتم ولی متاسفانه اون هم از شانس بد من خودش بعد از مدتها با خانوداه در راه سفر بود به دامغان سپس به شاهرود ولی به محض رسیدن به مقصدش من تماس گرفتم جواب داد که جریان را که گفتم وی همسر و فرزندش را گذاشته و به سوی تهران حرکت کرد ولی چون راه دور بود ساعت ۱شب رسید که برای کارهای مراسم پزشکی قانونی و خاک سپاری قرار شد که در کنار ما باشد.

س-و آخرین نامه به گفته آقای مالکی به دستور قاضی ویژه قتل تلفنی به کلانتری ۱۰۳گفته شد تا اجازه خارج شدن ماشین پزشکی قانونی و کارهای دفن و پزشکی  مرحوم(خ)مالکی که از پشت بام خودش را پرت کرده بود صادر گردد،که در ساعت ۷:۴۵دقیقه شب به فرزند آن مرحوم تحویل داده شد تا به دست راننده تحویل گردد برای منتقل کردن جسد رسانده شود.

ج-آقای مالکی گفتند آن نامه را هم رساندم.

س-پرسیدم فردا برای خاکسپاری و تشخیص هویت مرحوم پدرتان به پزشک قانونی در کهریزک خواهید رفت و شاید با صحنه های ناخوشایندی در قسمت تشخیص مواجه شوید و خدا حافظی با پدر.

ج- کامران مالکی گقتند بله هنوز باور کردنش برایم خیلی مشکل است ولی نمی دانم باید چی بگویم بازگوی هر حرفی برایم سخت است، وای خدای بزرگ چقدر دردناک و وحشتناک است خدای بزرگ نصیب هیچکس نکند بسیار ضایعه سختی را باید هم من و مخصوصا مادرم تحمل کنیم فقط از خدا می خواهم انتقام این آدمی که اینطور زندگی خوب ما را به هم ریخت و باعث مرگ پدرم شد کسی که آنقدر حرص مال دنیا را میزند و موزی است را خدا از ازش بگیره.

در اینجا از آقای مالکی با اینکه مصاحبه کردن برایشان خیلی سخت و مشکل بود تشکر می‌کنم که به سوالات من جواب دادید و خیلی دوست دارم تا بار دیگری بتوانم مصاحبه با شما داشته باشم تا مطلع از شکایتی که انجام داده اید شوم و ببینم شکایت شما از فرزند صاحب خانه به کجا رسید.

درگذشت (پدر) گرامی تان را  از طرف سایت رویدادهای حوادث خبری در تلگرام به شما و مادر محترم تسلیت عرض میکنم و آرزوی صبر و سلامتی برایتان ازخداوند منان خواستاریم که به شما صبرعطا نماید که می دانم واقعا چقدر  مشکل سخت و زجر آور است دیدن چنین صحنه وحشتناکی من که یک خبر نگار هستم واقعا فکر کنم شب نتوانم از ناراحتی پلک بزنم وای به حال شما که فرزندش هستید…

نویسنده: شاهرخ ارجمند

درباره نویسنده

siteadmin

siteadmin

۴۷ نظر

برای ارسال نظر کیک کنید

 • کامی عزیزنوه برادر استاد قوامی تقلیدگر گروه مدرن تاکینگ که صدای قشنگ و سی.دی های زیبایت را هنوز گوش می دهم از شنیدن این موضوع واقعا متاسف شدم چه صاحب خانه بی رحیم بدبختی فامیلیش هم عین فامیلی من است شرم بر مهران علوی که پدر دوست عزیزم را از او گرفت تشکر فروان از دوستان گرامی افغانم در سایت هویدا برای درج این مطلب.دکترآرش علوی جراح پلاستیک از اسپانیا

 • من کیارش پاگزاد روزنامه جاوا پس از اندونزیا من هم مانند دکتر آرش موافق حرفاشون هستم به شما نوه برادر استاد قوامی تقلیدگر گروه مدرن تاکینگ تسلیت عرض میکنم واقعا شوم بر اسم مهران علوی انسانی بی رحم و سنگ دل که با پدر گرامی شما این کار را انجام داد خیلی خیلی متاسف شدم خدا این طور انسانها را نبخشد.کیارش پاکزاد.کشور اندونزیا.این شعر را تقدیم روح پدر گرامیتان”در سوگ مرگ پدر
  چشمــــان پر زگریه و خونین جگر شدیم
  آری یتــــیم گــــــشته بـــــدون پدر شدیم
  چــون صــخره استوار که او بود مابودیم
  اکـــنون به باد رفته و زیـــر و زبر شدیم
  خــــوفی به دل ز کـج روشیی جهان نبود
  امــــــید ها گسســـت و به انـدوه در شدیم
  شد بی فــــروغ کلبه یــــاران ز رفتــنــت
  در آســــمان تـــــــیره بــــــدون قمرشدیم
  او رفت و یادهاش به دل تا به روز حــشر
  مــــا همچـــو مرغ بسمل بـر کنده پرشدیم
  (عـــــابد) هزار شکر دعاگوی دیگر است
  دانـــــم که بی نصــیب دعای پدرشدیم
  مــــادر فـــدای نــــام تـو ای مهربان شویم
  ازهـــــمت بلــــند تـــو تــــا آسـمان شویم
  کیست از دیده کند پاک نم اشک مرا
  ای که لبخند به لب داشتم از بودن تو
  شاد میگشتی و خندان زآسودن مــــن
  شده غمگین دلـــم سخت زآسـودن تو
  شاهد رشد من و فضل و کمالم بودی
  شاهد مرگ تو گردیدم و فرسودن تو
  Manage
  ۲d

 • من دکتر فرشته صبا دختر عموی ابوالحسن صبا چقدرناراحت شدم از این فاجعه بزرگی خیلی تاسف انگیز است نوه برادر استاد موسیقی ایران حسین قوامی”آقای کامران مالکی واقعا نفرین بر این صاحب خانه بی رحم صدها بار نفرین بر این مهران علوی که برای پول خانواده ای را از هم پاچید امید است خداوند انتقام پدر شما را از این آدم بگیرد.و تشکر میکنم ازسر دبیر این سایت و آقای مختار وفایی در سایت هویدا برای درج این مصاحبه.

 • خدمت آقای کامران نوه بردار استاد آواز ایران حسین قوامی تسلیت عرض میکنم واقعا چه وحشتناک خدا صبر دهد به شما و مادر چه صحنه دلخراشی را دیده اید صدها بار نفرین بر مهران علوی”اندوه ما در غم از دست دادن پدر بزرگوارتان در واژه ها نمی گنجد تنها می توانیم از خداوند برایتان صبری عظیم و برای آن مرحوم روحی شاد و آرام طلب کنیم…تشکر از سایت هوایدا لطفا مطالب نوشته شده از سوی دوستان را در زیر مصاحبه بگذارید.گلنوش دختر روح اله خالقی.آمریکا واشنگتن

 • من هم به نوبه خودم این فاجعه واقعا بزرگ را خدمت آقای کامی-مالکی نوه برادر استاد قوامی تسلیت عرض میکنم خیلی غم انگیز بود وقتی خواندم ای شرم نفرین برتو مهران علوی که این انسان نازنین را برای پول نارحت کردی که دست به چنین کاری بزند خدا وند تو را لعنت کند.از سایت هویدا بسیار سپاسگذارم.دکترمازیار صبا پسر عموی ابولحسن صبا”پاریس

 • ماتم جانگداز درگذشت پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترم صمیمانه تسلیت عرض می‌کنم و تنها می‌توانم از خداوند برایتان صبری عظیم و برای آن مرحوم روحی شاد و آرام طلب کنم. مرا در غم خود شریک بدانید واقعا مرگ درد ناکیست چه صحنه وحشت ناکی دیده اید خیلی خیلی مشگل است وا قعا به قول دکتر آرش حیف که فامیلی ما بر روی اوست خداوند مهران علوی را صد ها بار لعنت کند نفرین برتو انسان پول دوست که انسانی مریض را اینگونه نا امید کردی”پدر بهترین دوستمان را از دست دادیم کامی گرامی نوه برادر استاد حسین قوامی و تقلیدگر ایرانی گروه مدرن تاکینگ.بدین وسیله از سایت هویدا تشکر فراوان دارم برای این مطلب.این شعرتقدیم تمامی پدران جدید از دست رفته و پدر کامی بسیار عزیزم که مرگش واقعا دلخراش بود.

  پدرم رفت و دگر نیست کنارم جسمش

  روحش اما که مرا نیست جدا یک لحظه

  پدرم رفت و نگاهش دگرم نیست به راه

  ولی از یاد نرفته است نگاهش هرگز

  کاش بودم به کنارش اکنون

  کاش بودش عمر و می ماند هنوز

  چه حزین بود طنینش این اواخر

  شاید از مرگ خبر داشت و این بود دلیل

  رفت و تنها شده ام با همه سختی هایم

  رفت و بی او چه بسی سخت شده زندگی ام

  باورش سخت و چه بسیار غمین

  کاش می بود و برایم می ماند

  پدرم رفت و خزان شد دل من

  کاش می ماند و بهارم می ماند

 • کامی جان عزیزم وقتی این مصاحبه را می خواندم تمامی بدنم لرزید وای چه صحنه وحشت ناکی را دیده اید چقدر عوض شده ای خداوند هرچه لعنت نفرین است به اسم مهران علوی بفرستد این طور آدمها خیری نخواهند دید واقعا نمیدونم که چه بگویم فکرش را که می کنم دیوانه کنندس خدا صبر بده.سپاس از سایت هویدا.من دکترافشین یاری از دانمارک

 • من از شهر کابل هستم من ایشون میشناسم در ایران که بودم ۳۰سال پیش۱۳۶۶ در خیابان شریعتی مدرسه ای بود که من به آن مدرسه می رفتم به نام منتظری آقای کامی موهای بلندی داشتند و چه صدای که مانند خواننده گروه مدرن تاکینگ بود روزی نبود که ایشون از آنجا رد شوند و ۱۰۰۰نفر دورش که بخواند همه عاشق صدایش بودنند من تا عکس را دیدم با اینکه کمی عوض شدند شناختمشان”خیلی متاثر از دیدن و خواندن این مصاحبه شدم خدا پدر را بیامرزد هرچه ننگ است بر اسم مهران علوی که چنین ضربه ای به شما زد خدا نبخشدش نفرین بر او از خانواده ما و فامیل هر کس این مطلب را خواند به او نفرین فرستاد.ممنون از سایت هویدا برای نشر این مصاحبه.من مهندس کمال آژنگ.از کابل

 • وای خدای بزرگ چه مصیبتی کامی عزیزم چقدر شکسته شدی وای از صدای قشنگت که همیشه در ذهن و گوشم است تقلید از گروه مدرن تاکینگ چه سختی کشیدی و چه صحنه وحشتناکی رادیدی خداوند صبر دهد ای مهران علوی پول دوست بدان انتقام این مرد بزرگ را خواهی داد و خداوند در کمرت خواهد زد هرچه نفرین است بر تو باد. سپاس از سایت هویدا.من دکتردندان پزشک پرهام پاینده از ایتالیا

 • وای کامی جان از خواندن این مصاحبه شدیدا متاثر شدم خداوند به شما و مادر صبر دهد عجب صحنه دلخراشی را دیده اید حتما به دنبال شکایت باش خدا مهران علوی را نابود کند ای انسان از حیوان بدتر هستی اگر می خواستی اجاره دهی چرا به دروغ یاد پدرت دادی که بگو می خوایم بفروشیم در حالی که به آن شخص صد میلیون پیش و ماهی چهانیم میلیون اجاره دادی و زندگی این دوستمان را بهم ریختی.واقعا خداوند نابودت کند.تشکر میکنم از سایت خوب و مفید هویدا ب رای قرار دادن این مصاحبه.من مهندس شروین عدالت از دانمارک

 • من خیلی به شما آقای کامی تسلیت عرض میکنم شنیدم روحیه شما خیلی خراب شده چهقدر وحشتناک واقعا با دین چنین مناظری آدم دیوانه میشه خداوند صبر دهد.ای انسان کثیف که اسمت مهران علوی است خداوند منتظر باش که از تو انتقام خون این مرد شریف را خواهد گرفت بدان و آگاه باش پولت را زیر قبر نخواهی برد.تشکر از سایت هویدا.من مهندس شهاب بهرک از واشنگتن

 • کامی نازنینم نوه برادر استاد بزرگ موسیقی حسین قوامی صدای زیبای خودت در تقلید از گروه آلمانی مدرن تاکینگ”درگذشت پدر گرامی تان را به شما و مادر محترم تسلیت عرض نموده و آرزوی صبر و سلامتی برای شما و بازماندگان آن عزیز از دست رفته دارم”فقدان پدر بزرگوارتان ما را سخت اندوهگین ساخت بخصوص این طور وحشتناک عجب صحنه ای دیده اید چقدر عکسشان مظلوم است غفران و رحمت الهی برای آن عزیز از دست رفته و سلامتی و طول عمر با عزت برای جناب عالی از پروردگار متعال خواهانم.به قول دکتر آرش و دکتر بیژن نمیدانم چرا فامیلی ما بر روی این انسان کثیف است امید وارم خداوند از او نگذرد واقعا انسانی پول دوست که مستاجری به این خوبی را آزار داده و نارحت کرده هر موقع که با من صحبت میکردی از مهران علوی شکایت داشتی عکسش را که فرستادی با یک نگاه متوجه شدم از اون آدمهای بیخود و زیرک است خداوند انتقام پدر را از او بگیرد چه سختی کشیدین اسباب کشی در چنین شرایتی واقعا چقدر مشگل هرچه نفرین است بر این آدم صدای گریه هایت هنوز در گوشم است خیلی درد آور است اون صحنه برام گفتی که همسایه طبقه دوم برایش اس.ام.اس.میزده که این پیر مرد بیچاره را تحریک کردی واز بین بردی حالا داری منزل را باز سازی میکنی واقعا من از طرف خودم و خانواده ام به شرف این همسایه طبقه دو گویا خلبان هم هستند هزاران درود میفرستیم ای کاش در کنارت بودیم ولی متاسفانه ما در این ور دنیا و شما در ایران.در اینجا اولان صمیمانه از سایت هویدا تشکر میکنم چرا عکسهای آقای کامران را کوچک گذاشته اید اگر ممکن است بزرگ کنید اگر باز هم عکسشان را دارید لطفا در سایت بگذارین.با سپاس فروان”من دکتر شهرزاد علوی روان پزشک و دندان پزشک از اسپانیا..این شعر هم تقدیم به پدر گرامیتان..

  آسمان امروز ببار، اینجا گلی پژمرده گشت
  از غم داغ رخش، یک محفلی افسرده گشت
  آسمان امروز ببار، ما صد جگر سوزانده ایم
  چون پدر از بین ما رفت، قلب ما هم مرده گشت پدرم بارش باران خدا بود
  پدرم حاکم پیمان وفا بود پدرم جلوه ایمان و رضا بود
  پدرم بر سر ما مرغ هما بود پدرم در همه حال کارگشا بود
  پدرم آیت آینده ما بود………

 • سلام میکنم به این آقا که پدرشان این طور از دست فرزند صاحب خانه از بین رفتند و تسلیت می گویم و تشکر از سایت هویدا برای نشر این مطلب من هم با صحبتهای خانم دکتر شهرزاد علوی از اسپانیا موافق هستم و خدمتشان سلام عرض میکنم من چون خود صاحب خانه هستم و مستاجری دارم که الان ۳۸سال است که با هم هستیم آنها هم یک آقای مسن و خانمشون هستندکه حتا یک بار خودشان گفتند اگر بخواهید برویم من گریه ام گرفت و گفتم ما دیگر با هم مثل یک خانواده هستیم تو را به خدا این حرف را نزنید این خانم و آقای مستاجر من هم این مصاحبه را خواندند کلی گریه کردند.آن بخت این انسان بی شرم به نام مهران علوی باعث مرگ این آدم نازنین شد خدا امیدوارم از تو نگذرد که برای پول دست به چنین کاری زشتی زدی بدان آکاه باش که نابود خواهی شد”و من هم به شرف آن خلبان مهربان اول سلام میکنم و سپس هزاران درود میفرستم زنده باشی ای مرد با شرف و دوست داشتنی.باز هم به آقای مالکی تسلیت عرض میکنم و از سایت هویدا مجدد تشکر.من شیلا عزیزی از تهران خیابان جردن

 • کامی عزیزم واقعا وقتی این مصاحبه را خواندم خیلی مشگل بود باور کردنش برام چهره پدر با اینکه مدتی کمی دیدمشان هنوز در خاطرم است چه چقدر ضربه بزرگی به شما و مادر وارد شد خدا رحمتشون کنه”چرا فامیلی این انسان کثیف مانند ما است حیف فامیلی ما را هم خراب کرد خداوند مهران علوی را لعنت کند هر چه به این اسمش را نمیشه گذاشت انسان از یک حیوان هم بدتر است والا حیوان یک عاطفه ای در وجودش است این خیلی وحشتناک است من با آقای کامی صحبت کردم گفتند چند تا از ساکنین همان ساختمان حرفهای رکیک به او زده اند ولی خیالش نبوده و همه گفتند این خجالت سرش نمیشه فقط پول را میشناسد.به نظر من این مهران علوی باید یا به دست طالبان دهند یا داعش تا حاش ا به جا بیارند واقعا هرچه نفرین است بر تو آدم پول دوست”ای آقای مطلوب که آنجا را به این قیمت از این آدم بدبخت اجاره کردی هیچ میدانی در آن واحد این شخص ۱۷سال زندگی می کرده و باعث مرگش مهران علوی فرزند این صاحب خانه است.در اینجا من هم به نوبه خودم از خلبانی که او را با اس.ام. اس.زیاد»محکوم کرده تشکر میکنم واقعا آفرین براین انسان که حتا آقای کامی گفتند چند بار به فتاح علوی گفته که نکنه این همسایه طبقه پنجم را ناراحت کنید یا بگویید از اینجا بلند شوند باز هم وی حرف گوش نداده و حرف فرزندش مهران علوی را برای پول بیشتر گوش داده خدا را خوش آمد این مرد شریف اینگونه از بین رود.تشکر و قدردانی از سایت هویدا.این شعر هم تقدیم به روح پدر گرامیتان”من دکتر آرمان علوی از اتریش…

  این گوهر گم گشته به دنیا پدرم بود

  محبوب همه یار همه تاج سرم بود

  هرجا که ز من نام و نشانی طلبیدند

  آوازه همه نامش سند معتبرم بود

  آن کس که مرا روح و روان بود پدر بود

  آن کس که مرا فخر زمان بود پدرم بود

  افسوس که رفت از سرم آن سایه رحمت

  آن کس که برایم نگران بود پدرم بود

  • یک بار دیگه به روان پدر آقای کامران روحش شاد می گویم”من هم با نظر دکتر آرمان علوی از اتریش موافق هستم و واقعا باید مهران علوی که لعنت خدا بر او باد را یا به دست طالبان دهند یا داعش تا حالش را جا بیارن.من کمال آژنگ از کابل افغانستان

  • اول از اون خانم که صاحب خانه هستند سپاسگزاری میکنم که گفتند ۳۸سال است با مستاجرشان هستند آفرین بر شما و هر چی لعنت خداست بر مهران علوی این آدم کثیف باید از این خانم یاد بگیرد هر چند که شنیدم اطلا آبرو سرش نمیشه.من هم با سخنان دکترآرمان علوی موافق هستم کاشکی میشود که به دست طالبان یا دعش بسپاریمش این آدم از شمر هم بدتر است خداوند از تو انتقام بگیرد و نابودت کند واقعا صدای گریهای کامران عزیز هنوز در گوشم است……..هزاران لعنت لعنت لعنت بر تو حیوان

  • من ممنون هستم از آقای پاکزاد از کشور اندونزی به هر حال هر کس باید خودش انسان باشد.من هم با صحبتهای دکتر آرمان موافق هستم واقعا نفرین برتو انسان کثیف و واقعا بدتر از شمر..شیلا عزیزی از تهران خیابان جردن

  • من هم بسیار با نظر دکتر آرمان علوی موافق هستم واقعا که باید مهران علوی را به دست طالبان یا داعش سپرد هر چی ننگ است به این انسان بی شرم بفرستیم کم است خداوند نابودت کند که زندگی آنها را بهم زدی ای مستاجر جدیدی که الان در واحد۱۱میرداماد نشسته ای هیچ میدانی مرد نازنینی در همین واحد زندگی میکرده و از دست کسی که فرزند صاحب خانتون است خودش را ازبین برده.و من هم از آن خلبان که جلوی این آدم بی شرم ایستاده با زدن اس.ام.اس.تشکر و قدر دانی میکنم”دکتر مازیار صبا از پاریس

  • من هم این مصاحبه درد ناک را خواندم بسیار غم انگیز است من هم به ایشون تسلیت می گویم وا قعا قبول کردنش خیلی مشگل است امیدوارم آگاهی براتون کاری انجام دهد و این آدم کثیف را مجازات کند.یکی مثل آن صاحب خانه میشه که۳۸سال با مستاجرش است یکی مثل این انسان بد قلب و پول دوست که زندگی سه نفر را بهم ریخت انشاالله خداوند از تو نگذرد این پول خوردن داره به خاطر چهارنیم میلیون این پیرمرد را دلش را شکستی تا صد میلیون پیش بگیری ماهی چهارنیم میلیون از گلیوت پاین نره.من هم با تمامی حرفهای دکتر آرمان موافق هستم ای کاش میشد این آدم پلید را به دست طالبان یا داعش می دادیم…مهندس ملیدا قوامی از آلمان

  • من هم نظرم مانند دکتر آرمان است و واقعا باید مهرن علوی را به دست طالبان یا دعش داد تا حالش را جا بیارند و از اون خانم صاحب خانه تشکر که با مستاجرش۳۸سال است با یکدیگر هستند.این آدم پول دوست باید یاد یگیرد که برای پول کسی را تحریک نمیکنند تا چنین کاری انجام دهد خداوند هزار بار لعنتت کند.علی خرم

 • اقای کامران مالکی عزیز و مهربان
  و‌انسانی واقعی و دوستی همیشه
  صمیمی
  وافعه تکان دهنده پدر محترم و بزرگوار
  شما هرگز از یادها نمیرود
  خدا بشما و خانواده محترم صبر و
  شکیبایی بدهد
  کامران عزیزم ناراحت نباش من اطنینان
  دارم که خداوند عادل تقاص پدر مظلوم
  شما را از این زالو‌ صفت پول پرست
  مهران علوی خواهد گرفت
  دیر و زود داره سوخت و سوز نداره

  • آفرین هم به سرکار خانم پروین قوامی”هم آفرین به دکتر آرمان علوی برای نوشتاری این کامنت»دقیقا همین گفته ها درست است او یک انسان زالو صفت است و به گفته دکتر آرمان او را باید به دست طالبان و داعش سپرد.خیلی مشگل است مرتبط با آقای مالکی که صحبت میکنم پای تلفن گریه میکنندکر از .امید وارم مهران علوی که باعث ازبیبن رفت این انسان شریف شدی خدا نابودت کنه و آبروت را ببرد.باز هم تشکر از آقای مختار وفایی

 • من همسایه همان خیابان میرداماد هستم درست روبروی حیاط منزلشان تا عکس آقای کامران را دیدم شناختم آن روز فراموش نشدنی را هرگز یادم نخواهد رفت پنجره را باز کردم دیدم پیرمرد بیجاره کف زمین افتاده و له شده صورت نداشت چقدر وحشتناک ای خدا هرچه لعنت است به اسم مهران علوی.آن روز تمامی همسایگان کوچه آمده بودند درب منزل اون آقای خلبان که میشناسمشان تازه از راه رسیده بودندبا دیدن این صحنه بسیار خشمگین از دست مهران علوی آفرین به این انسان شریف که به او اس.ام.اس. زده تا او را از کار زشتش مطلع کند ولی شنیدم آنقدر بی غیرت است که هیچ حرف زشتی تاثیر گذار بر روی او نیست. دیدم قاضی ویژه قتل آمده بود رفت توی حیاط برای انگشت نگاری همسر متوفی خیلی حالش بد بود ساکت نشسته بودند پلیس ۱۱۰ آمده بود در لاوی منزل ایستاده بود هیچ کس را نمی گذاشتند داخل حیاط شود یک سرباز هم جلوی درب حیاط ایستاده بود همه سراغ آقای کامران را میگرفتند گویا راه دوری رفته بودند تا رسید خیلی طول کشید دیدم قاضی ویژه قتل شناسنامه و کارت ملی خانواده را از خانم متوفی خواستند تا بیاورند از ایشون سوال میکردند همه ه واقعا از دیدن این صحنه شوکه شده بودند آقای کامران رسیدند داخل حیاط که شدند فقط دیدم هرچی نفرین است به مهران علوی میکند همه نگاهش میکردند بعد بیهوش شدند پارک بانی که آنجاست همش فحش به مهران علوی می داد دکتری روبروی منزل آقای کامران است که دکتر زنان است او میگفت از دست صاحب خانه خودش را ازبین برده.واقعا یکی مثل اون خانم صاحب خانه میشه که ۳۸سال است با مستاجرش کنار آمده یکی هم مثل این آدم بی رحم که این مرد بیچاره را برای پول ازبین برد تا پولش زیاد شود تا بتواند همش به آمریکا سفر کند ای بی غیرت این پولها خوردن داره ای انسان کثیف.چقدر خوب گفته اون دکترآرمان از اتریش که باید او را به دست طالبان یا داعش سپرد البته من فکر کنم کسی که انقدر افکارش خراب است با این گروه ها همکاری هم کند تا کاریش نکنند.من خواهش میکنم از دوستانی که ای مصاحبه را می خوانند حتما برای دیگران بفرستند و کامنت بگذارند تا همه این فرزند صاحب خانه مهران علوی را بیشتر بشناسند.اون کامنت خانم پروین قوامی هم عالیست و دکتر آرمان.با اینکه آن روز و آن صحنه با خواندن این مصاحبه بار دیگر جلویم آمد ولی خوشحال شدم از این همه کامنت ها و بدو بیراهای که برای این انسان البته حیف حیوان است که به او گفته شود حیوان هم یک مهربانی احساسی در درونش است این دست حیوان را هم بسته”خیلی دوست دارم بدانم آقای کامران شکایتشان در دادگاه جنایی به کجا رسیده.روح پدر شاد خداوند حتما انتقام پدرتان را خواهد گرفت” از سایت شما تشکر فراوان میکنم ممنون.رضا جباری.تهران خیابان میرداماد رازان شمالی…….

 • اول از همه تشکر کنم از سایت هویدا برای نشر این مصاحبه جالب و تکان دهنده و حشتناک.و تسلیت عرض میکنم خدمت آقای کامران که پدرشان از دست صاحب خانه خودشون را ازبین بردند.در علم پزشگی و روان شناسی اشخاصی که به جای عادت میکنند و امید واری میشنوند خیلی حساس و دل نازک هستند که هر از هر گونه صحبتی دلشان میشکند و افسردگی میگیرند مانند مرحوم مالکی که از سوی نامبرده فتاح علوی به او هر بار با پرداختن اجاره و گفتاری که فتاح علوی به کار میبرده که شما تا آخر عمر با من هستید ولی متسفانه در خانواده افرادی پیدا میشوند که فقط فکر پول میکنند دیگر فکر نمیکنند آیا طرف وضع مالیش چه طور است مانند فرزند فتاح علوی-مهران علوی که اینطور زندگی را بهم ریخت با یاد دادن به پدرش به دروغ برای فروش منزل انسانی را دلش را شکست که او دست به چنین کاری بزند سپس منزل را درست کند و به این قیمت صد میلیون پیش و ماهی چهارونیم میلیون اجاره بگیرد به تو فکر میکنی اسم انسان باید گذاشت من به نوبه خودم از اون خانم صاحب خانه که۳۸سال است با مستاجرش کنار آمده تشکر و قدر دانی میکنم این را بدان که من نه آقای مالکی میشناسم نه تو را ولی این مصاحبه را وقتی خواندم چون من یک روان پزشک هستم و از اینگونه پرونده ها زیاد داشتم روزی صدها بار لعنت به تو میفرستم واقعا ننگ برتو پول دوست این را بدان این پول و خون این انسان بیگناه تو را خواهد گرفت به قول خانم پروین قوامی مثل یک زالو می مانی کثیف هستی.و من هم درود به آن خلبان میفرستم که با پیامهایش او را کلافه کرده دستون درد نکنه”و از دکتر آرمان هم برای پیغامشان تشکر میکنم حتما هر کس این مصاحبه را خواند کامنت بگذارد و لعنتی به مهران علوی بفرستد.شدیدا از دستش عصبانی هستم خیر در زندگیت نخواهی دید و یک خواهش هم از ساکنین این ساختمان که این اتفاق افتاده دارم کسانی که در این ساختمان هستند باید با طرز رفتار و نگاهشان به مهران علوی بفهمانند که تو باعث این اتفاق وحشتناک شدی سعی کنید رفتارتان طوری باشد که متوجه دروغی که یاد پدرش داده بشود و بداند که مقصر و بانی این کار شده.من دکتر سهیلا ارباب روان پزشک از کویت…

  • احسن به خانم دکتر ارباب از کویت زنده باشین بسیار زیبا نوشتین واقعا هرچه ننگ است بر این انسان کثیف واقعا از اون همسایه روبه روی ساختمان همان منزل که این صحنه را دیده عالی نوشته اون خانم کوهکن که از بستگانشان در آن ساختمان بودنند بسیار خوب نوشتن از خانم پروین قوامی هم تشکر”ای آدم بی آبرو باید از خودت و سنت ۶۵ساله خجالت بکشی واقعا ساکنین اون آپارتمان باید با بی اعتنایی های زیاد به او بفهمانند که چه کار اشتباهی انجام داده هرچند کسی که غیرت ندارد این حرفها حالیش نیست.من به نوبه خودم می گویم قربون معرفت تک تک شما عزیزان کامنت گذار.و باز هم تشکر از سایت هویدا

  • صد ها آفرین بر خانم دکتر سهیلا ارباب از کویت واقعا کیف کردم از این نوشتن زیبا” مستاجر من دیروز از من پرسیدند او مادر و پسر خدای در چه حالی هستند چقدر براشون مشگل بوده این صحنه خدای از این مهران علوی نگذر لعنتش کن.امید وارم سرش به سنگ بخورد هر چند این طور آدمها درست شدنی نیستند.از دکتر آرمان هم تشکر میکنم و خانم پروین قوامی بسیار خوب نوشتند.شیلا عزیزی.تهران خیابان جردن

 • بسیار متاسفم هستم برای این اتفاقی که افتاده من یکی از فامیل هایم که ساکن همان ساختمان بوده ومنزلش را فروخت و رفت این جریان را برای من تعریف کرده بود من هم اتفاقی داشتم سایتهای مختلف را جستجو می کردن چشمم به این سایت افتاد مطلب را باز کردم و خواندم دیدم همان جریانیست که آشنای من تعریف کرده که همسایه ما از طبقه۷خودش را پایین انداخته”بسیار انسان کثیفی هست مهران علوی که خانواده ای برای پول بهم ریختی و از هم پاچونده برایم گفتند این مادر و پسر چطور گریه می کردند و می لرزیدند خیلی صحنه بدی را دیدن همه به شدت از معران علوی نارحت بودند.بدان آکاه باش خدا از تو انتقام خواهد گرفت اون پول از گلویت پایین نخواهد رفت واقعا زالو صفت هستی که دل این پیر مرد را شکستی تو از آن کسانی هستی که وقتی در قبر گذاشته شوی مار درت می پیچد و لهت می کند چه جوابی به خدا می دهی شومت باد چقدر آن مرحوم صورت مظلومی دارند خدا را خوش آمد این مرد نازنین را با حرفت ازبین ببری.از سایت هویدا برای انتشار این مطلب جالب تشکر میکنم.و از دکتر آرمان از اتریش.باز هم تسلیت به آقای کامران عرض میکنم………

 • وای آقای کامی عزیز بسیار غمگین از این موضوع شدم خداوند به شما و مادر صبر دهد خیلی مشگل است وقتی دکترصبا گفتند شدیدا بهم ریختم چون مرحوم پدر را دیده بودم خیلی نارحت شدم چه انسان شریفی بودند امیدوارم خداوند از مهران علوی انتقام بگیرد آدم پول دوست که فقط فکر خوشی خودش است از آقای کامی شنیدم مرتب مواد مصرف میکند و مشروب میخورد کسی که مواد مصرف کند شوت است مانند همین شخص.در اینجا از دکتر آرمان و خانم پروین قوامی برای نوشتن کامنتشان تشکر میکنم و از اون آقای خلبان که با نوشتن اس.ام.اسشان شاید گوشه ای از صحبتشان را رساندند با اینکه شنیدم هرچه فحش و بدوبیرا به او گفته شده عین خیالش نبوده بدان و آگاه باش ای مهران علوی خداوند چنان انتقامی از تو خواهد گرفت که هیچ موقعه فراموش نکنی.و از سایت هویدا برای نشر این مصاحبه….

 • این مطلب را تازه دیدم تسلیت عرض میکنم خدای بزرگ چقدر درد ناک است چه شهامتی چه دلی میخواهد که این آقا این کار را انجام داده تحمل شنیدن تخلیه خانه خیلی برایشام مشگل بوده چون سنشان بالا بوده فشار عصبی شدیدی به ایشون وارد شده و نتوانسته این حرف را هضم کند خدا به همسر و پسرشان صبر دهد واقعا باید گفت مرگ بر مهران علوی که این طور یک خانواده سه نفری را از هم پاچوندی این پولی که چهارنیم میلیون میگیری خیال میکنی خیر میبینی ای آدم نامرد اسمت را میخوانم حالم بهم میخوره واقعا هزاران ننگ بر تو.و تشکر از خانم دکتر ارباب از کویت”و تشکر از دکترآرمان برای کامنت خوبشان جناب دکتر تو را بخدا مرا ببخشید که این را مینویسم البته خودتان اشاره کرده بودین چندتا از عزیزانی که کامنت گذاشته اند فامیلشان علوی است ای کاش این فامیلی شما نبود از خانم پروین قوامی هم سپاسگزار.و از سایت هویدا.من دکتر سیما زمانخان”اعصاب و نورولوژی.از اتریش

 • واقعا شنیدن یک حرفی را که یک فرد مسن که برایش سخت باشد بشنود فاجعه ای از این قبیل یا به فرمهای دیگر را پیش خواهد آمد ما انسانها چرا باید کار کنیم که منجر به خراب شدن روحیه یک شخص شود که دست به چنین کاری زده یا بزند صحبتم با معران علوی است که بخاطر پول جان انسانی را گرفت به نظر من کسانی که او را میشناسند مانند ساکنین ساختمان اهالی محل باید با سردی و بی اعتنایی با او برخورد کنند تا وی به گناهش پیبرد هر چند این طور آدمها پست که فقط فکر خود و پول را میکنند مانند مهران علوی و دیگر به هیچ فکر نمیکنند.واقعا خیلی متاسف شدم وقتی این مصاحبه را خواندم متوجه شدم این مرحوم خیلی وابسته به آن منزل بودنند بدان نفرینهای زیادی پشت تو است و خدا از تو نخواهد گذشت با این کاری که بر سر این خانواده آوردی من حالت صورت فرزندشان را که دیدم افسردگی در صورتشان موج میزند به قول خانم پروین قوامی زالو صفت هستی و مریض پول مار و عقرب در قبر در انتظارت هستند من که این خانواده را نمی شناسم بسیار در روحیم اثر گذاشت وای به حال کسانی که این خانواده محترم را میشناسند.من از خانم دکتر سهیلا ارباب بسیار تشکر میکنم و تسلیت فروان به خانواده.مالکی”ای کسی که هیچ اسمی روی تو نمیشه گذاشت تو و پدر ۹۵ ساله ات هر کدام در منزل سه خواب ۱۸۰متری هر کدام تنها تو را به خدا را خوش آمد که این عمل زشت را انجام دهی بعد از ۱۷سال با این مستاجر.هزاران بار رویت سیاه باد.از سایت هویدا هم تشکرمیکنم…دکتر اشرف اصفهانی روان درمانی از هندوستان دهلی نو

 • من اول از همه به این مادر و پسر تسلیت عرض میکنم بسیار صحنه سخت و ناراحت کننده ای را دیده اند من امروز این مصاحبه را دیدم خدای بزرگ چرا باید اینگونه اتفاقها بیفتد ای شرم برتو که صاحب خانه هستی آدم نامرد بیفکر بر آن اسمت مهران علوی لعنت که خانواده ای را از هم پاچوندی خدای از این مار صفت نگذر چقدر مرحوم مظلوم بودنند مشخص است انسان شریفی بودند من هم مانند دوستان دیگر امید وارم خیر و خوشی در زندگی کثیفت نبینی.از سایت شما بسیار ممنونم.دکترنازی قانون تغذیه”ایران بندر عباس

 • وای کامی گرامی وقتی چشمم به این مصاحبه افتاد گفتم خدای بزرگ پدر کامی خودمان تقلیدگر همان خواننده مدرن تاکینگ است آخه چرا باید این اتفاق بیفتد من چند سال پیش که با مرحوم پدر صحبت کردم این مشگلات نبود چرا باید فتاح علوی به حرف فرزند۶۵ساله ناخلفش گوش کند مادر شما بسیار بد کردند که مرحوم پدر گفته بودند به علوی بگین اگر از اینجا جا به جای داشته باشیم خودم را ازبین خواهم برد خیلی بد کردنند که این موضوع را با صاحب خانه درمیان نگذاشتین و بد کاری کردین که منزل را خالی کردین این فشار روحی عصبی شدید به مرحوم مالکی وارد شده و تحملش براشون سخت شده بوده که این اتفاق وحشتناک افتاده قاضی ویژه قتل خیلی باید با دقت تمام به پزشگی قانونی دستور میدادند که دقت عمل روی مویرگ های سر که قسمتهای شریانهای عصبی را نشان می دهد در سالن تشخیص انجام گردد خیلی بی توجهی شدید صورت گرفته واقعا خدا صبر دهد من با آقای کامی که صحبت کردم واقعا روحیه خراب و صدای آقای کامی عوض شده و غم و غصه در صدایشان فروان خداوند جزای تو انسان کثیف را بدهد اون چهارنیم میلیون زخم شود از گلویت پاین نره دل این پدر پیر را شکستی نا امیدش کردی که این کار را انجام دهد هر چه آتیش جهنم است برتو باد نفرین خدا و امانش برتو حیف اسم انسان که به تو گفته شود به قول خانم پروین قوامی زالو صفت که مانند مار می مانی عکس کثیفت را آقای کامی برایم فرستاد واقعا از سرو رویت بجنسی میبارد ای آدم ناخلف که هیچ موقع درست نخواهی شد.من هم به نوبه خودم از سایت هویدا سپاسگزارم و از تمامی دوستان برای گذاشتن کامنت هایشان.این شعر هم تقدیم به کامی عزیزم روح پدر شاد.دکتر ارسلان ملکی متخصص روان درمانی از دانمارک

  آسمان امروز ببار، اینجا گلی پژمرده گشت

  از غم داغ رخش، یک محفلی افسرده گشت

  آسمان امروز ببار، ما صد جگر سوزانده ایم

  چون پدر از بین ما رفت، قلب ما هم مرده گشت

  • آفرین بر نوشته دکتر ارسلان ملکی از دانمارک واقعا با تمامی صحبتهای شما موافق هستم امید وارم مهران علوی خار شود و خیری در زندگیش نبیند من هر موقعه با اینکه ندیدم شاید تصویری آن چنین جلویم میاید که عصاب بهم میریزد.باز هم آقای کامران خداوند صبر دهد.دکترنازی قانون بندر عباس

  • من از دکتر ارسلان ملکی تشکر میکنم برای کامنتشان بسیار عالی ای مهران علوی بدان همه تو را نفرین میکنند اگر تو را سنگ باران کنند کم است تو و زندگیت باید در آتش خدا بسوزید نفرین بر تو که نارحتی روحی و عصبی در این مادر و پسرشان درست کردی”از خانم کوهکن که نوشتند از اقوامشان همسایه آقای کامی بودند هم تشکر میکنم”من دیشب با آقای کامی صحبت کردم همش گریه میکنند و حالشان اطلا خوب نیست چطور تو شب راحت سر بربالین می گذاری چون که هزاران درصد خیلی حیوان تشریف دارید ای مهران علوی نفرین.دکترآرمان-علوی

 • کامی عزیزم نوه برادر استاد آواز ایران حسین قوامی”تقلیدگر مدرن تاکینگ این چه بلای بود بسیار این فاجعه بزرگ تمامی ما را نارحت و غمگین کرد من تازه این مصاحبه را دیدم خیلی وحشتناک است خدای از این آدم پول دوست کثیف نگذر سال پیش که من در تیر ماه در ایران بودم مرحوم پدر را دیدم خیلی لاغر شده بودنند این عکسشان کمی بهتر بودند چهرشون از خاطرم کنار نمیره این آدم جلاد چطور به دروغ گفته منزل را میخواهد بفروشد بعد با این قیمت اجاره داده انشاالله مهران علوی خیر خوشی در زندگیت نبینی آفرین به تمامی کامنت گذارها هر چی میتوانید بدو بیرا برایش بنویسین هر چند که کامی عزیز میگفت هیچ بدو بیرا یا فحشی برایش اثر ندارد عکس کثیفت را که برایم فرستاد ریختت معلوم است چقدر حیوان صفت مانند روباه هستی حالم بهم خورد ریختت را دیدم هرکس عکست را نگاه کند باید هزاران کفاره دهد.واقعا میلیونها ننگ بر تو”تو باید با زجر بمیری مردن عادی برای تو کم است شنیدم مواد مصرف میکنی مشروبات الکلی استفاده میکنی همین است که بدبخت هستی واقعا زالو صفت به قول خانم پروین قوامی چوب این کارت را خواهی خورد دو نفر آدم یکی۹۵ساله و۶۵ساله هر کدام در یک واحد جداگانه۱۸۰متری آن وقت زندگی این مستاجر به این خوبی را بهم ریختین واقعا آفرین به آن خانم صاحب خانه که۳۸سال است که با مستاجرش کنار آمده تو مغرت فقط پول را میشناسد از انسانیت بوی نبردی”مرحوم مالکی که دیدمشان میگفتند به اینجا عادت کردم خیلی نارحت بودنند که اگر بخواهند از این منزل بروند.من از سایت هویدا صمیمانه تشکر میکنم**کامی گرامی این شعر تقدیم به روح پدر گرامیتان…..lمهندس رامین شاملو طراح منزل از بلژیک

  پدر آن تیشه که بر خاک تو زد دست اجل
  تیشه‌ ای بود که شد باعث ویرانی من
  یوسفت نام نهادند و به گرگت دادند
  مرگ ، گرگ تو شد ، ای یوسف کنعانی من
  مه گردون ادب بودی و در خاک شدی
  خاک ، زندان تو گشت ، ای مه زندانی من
  از ندانستن من ، دزد قضا آگه بود
  چو تو را برد ، بخندید به نادانی من
  آن که در زیر زمین ، داد سر و سامانت
  کاش می خورد غم بی ‌سر و سامانی من
  به سر خاک تو رفتم ، خط پاکش خواندم
  آه از این خط که نوشتند به پیشانی من
  رفتی و روز مرا تیره تر از شب کردی
  بی تو در ظلمتم ، ای دیده‌ ی نورانی من
  بی تو اشک و غم و حسرت همه مهمان منند
  قدمی رنجه کن از مهر ، به مهمانی من
  صفحه ‌ی روی ز انظار ، نهان می دارم
  تا نخوانند بر این صفحه ، پریشانی من
  دهر ، بسیار چو من سر به گریبان دیده است
  چه تفاوت کندش ، سر به گریبانی من
  عضو جمعیت حق گشتی و دیگر نخوری
  غم تنهایی و مهجوری و حیرانی من
  گل و ریحان کدامین چمنت بنمودند
  من که قدر گهر پاک تو می دانستم
  ز چه مفقود شدی ، ای گهر کانی من
  من که آب تو ز سرچشمه ‌ی دل می دادم
  آب و رنگت چه شد ، ای لاله‌ ی نعمانی من
  من یکی مرغ غزل خوان تو بودم ، چه فتاد
  که دگر گوش نداری به نوا خوانی من
  گنج خود خواندیم و رفتی و بگذاشتیم
  ای عجب ، بعد تو با کیست نگهبانی من !

  • به به از نوشته مهندس شاملو بسیار لذت بردم و بسیار دقیق گفتین نظر همسرم پرنس لیزا هم همین است که براش خواندم”از شعر در رابطه با پدر چقدر عالیست واقعا تمام صحبتها درست است من امروز با کامی عزیز صحبت کردم همان طور افسرده و نارحت ما هم که دور هستیم از راه دور کاری نمی توانیم انجام دهیم فقط میتونیم مهران علوی را از راه دور لعنت و نفرین کنیم…دکتربیزن علوی جراح از اتریش

   • آفرین بر مهندس شاملو و نوشتنشان بسیار موافق هستم و امید وارم مهران علوی نابود شود که زندگی را بهم ریخت وقتی اینگونه آدمها اسمشان میاید نفسم میخواهد بگیرد تنفر دارم.دکتر نازی قانون.بندرعباس

  • هزاران هزار احسن به آقای رامین شاملو واقعا از گفتارتان لذت بردم دقیقا همین نکاتی را که اشاره کردین آقای مالکی به من که تا چند روز پیش ایران بودم گفتند عکساشون را هم هر دو را هم ۹۵ساله و هم ۶۵ساله را به من نشان دادند که هر چه نفرین است بر آنها مخصوصا کسی را که بیشتر روی آن تاکید داشتند آقای مالکی مهران علوی است خدا تو نگذره.دکتر فرشته صبا سوئید…….

 • من این مصاحبه را خواندم بسیار غم انگیز تلخ است من تسلیت میگم خدای بزرگ چقدر سخت است دیدن چنین منظره ای خدا وند صبر دهد لعنت بر تو مهران علوی این انسان کثیف من که آقای مالکی را نمیشناسم ولی هر کس این مقاله را بخواند باید هر چی نفرین لعنت است بر تو و خانواده ات بفرستد که برای پول زندگی را بهم ریختی.من جواد شاهی پرستار”زاده شهر کابل افغاستان.مقیم دانمارک.تشکر از وفا مختار و سایت هویدا

 • کامی بسیار عزیزم که این مصاحبه را خواندم و بعد با خودت صحبت کردم و صدای گرفته و لرزانت را شنیدم بسیار باعث تاسف است وقتی عکس معران علوی را فرستادی اگر جلویم بود خفه اش میکردم میدانم چقدر از دست او نارحت هستی خداوند نابودش کند که پدر گرامیتان را از شما گرفت جای سوال است از دادگاه جنایی که چطور آنقدر بی تفاود هستند برای این اتفاقی که افتاده قاضی محترم باید فکر کنند که سن بالا تحمل شنیدن چنین حرفی را بعد از ۱۷سال که فتاح علوی امید واری همیشگی به این پدر پیر میداده نداشته که دست به چنین کاری زده قاضی محترم باید نامبرده مهران علوی را جریمه کند وی باعث مرگ این انسان شریف شده واقعا مسخره است که چنین موردی براشون بی تفاوت باشد.کامی جان صبر کن بهترین قاضی بالای سر ما است که خدا است او به قول همسایه منزل قبلی جای حق نشسته انتقام پدر را خواهد گرفت.فقط هرچی نفرین و لعت است نثار تو مهران علوی کثیف”از سایت هویدا تشکر فروان دارم.من دکتر شروین علوی دندان پزشک از دانمارک

  • بسیار دوست عزیز شروین علوی عالی نوشتی با تمامی نوشته ات موافق هستم واقعا این آگاهی ایران هیچ کاری انجام نداده باعث تعجب است.باز هم لعنت نفرین بر مهران علوی میفرستم منتظر بدی که کردی باش که چطور به سرت خواهد آمد.من امروز موفق شدم با کامی عزیز صحبت کردم صدایش را شنیدم خیلی نارحت است کامی عزیز صحبتی را عنوان کرد که من واقعا تعجب کردم که فتاح علوی ۹۵ساله که خود را به کوچه علی چپ زده تو خجالت نمیکشی”وی تماس گرفته با کامی و گفته من خیلی به خانواده شما ارادت داشتم مخصوصا به پدر شما خواستم ببینم اگر مراسمی دارین من هم شرکت کنم که کامی جان جوابش را داده که همین ارادتهای مخصوص شما بود که حرف پسر۶۵سالت را گوش دادی پدر بیچارم خودش را از حرف مهران علوی ازبین برد این ارادتت بود تازه خواسته با مادر کامی عزیز هم صحبت کند.اون خیلی جالب بوده.خیلی آدم باید پرو”و هزاران بار وقیح باشد که پیش خودش بگوید من از چیزی خبر ندارم در صورتی که چند تا از ساکنین به هر دوی شما به گفته کامی عزیز گفتند که باعث مرگ پدرش مهران علوی است آدم خودش را به کوچه علی چپ بزنه.کامی عزیز باز هم روح پدر شاد باشد….رامین شاملو

   • باز سلام میکنم به آقای مالکی و هچنان متاسف برای این اتفاق درد ناک من هم با صحبتهای مهندس شاملو موافق هستم واقعا شرم بر تو که خودت را به کوچه علی چپ زدی و تماس گرفتی که اگر مراسم است شرکت کنم باید آب شوی بر زمین فرو روی خجالت هم خوب چیزی است”ای مهران علوی بدان روزی خداوند نابودت خواهد کرد که زندگی را بهم زدی صدها بار نفرین بر تو…ملیدا قوامی از آلمان

 • وای خدای بزرگ مصاحبه را تازه دیدم چه سختی کشیدی با دین این منظره خدا مهران علوی را نابود کند به زمین گرمش بزند.دوستان عزیز در کامنتها چه عالی نوشتند واقعا ننگ بر تو آدم کثیف پدر دوستمان را گرفتی این پول کثیف آنقدر ارزش داشت که مستاجری به این خوبی را نارحت کنی بعد از۱۷سال دلش را بشکنی که این کار را انجام دهد من دو هفته پیش با کامی عزیز حرف میزدم عصاب خودش و مادرش میگفت خیلی نارحت شده خیلی جالب است که فتاح علوی تماس گرفته که اگر مراسمی است من خیلی ارادت داشتم به خانواده شما به من بگین شرکت کنم آدم آنقدر پرو و بی شرم میشه گفت یکی از همسایگان قدیمی که قبلا آنجا مستاجر بودند را دیده و موضوع را به آن شخص گفته که اون هم خیلی غمگین و ناراحت شده چون کارهای مهران علوی را می دانسته با روش کارهایش آشنا بوده گفته چرا دنبال شکایت را نگرفتین او باید جریمه شود”از سایت هویدا هم تشکر دارم برای انتشار این مصاحبه جالب ولی درد ناک حیف اسم انسان که روی تو بدتر از شمر یا یزید باشد.خدا صبر دهد.من دکتر نازنین صفا مهر محقق تاریخ شناس مقیم آلمان……من از سایتهای دیگه خواهش میکنم این خبر را در سایتهایشان قرار دهند..

 • این مطلب را خواندم من به پسر مرحوم تسلیت میگم خیلی وحشت ناک است من که یک غریب هستم متساسف شدم وای به حال خانواده که این صحنه را دیده اند چه انسانهای نفهمی در این دنیا زندگی میکنند که فقط پول را میشناسند واقعا میلیونها بار ننگت باد.تشکر از مخدار وفایی برای درج این مطلب.مهندس شریف شاهد از مردمان افغان ساکن اسپانیا

 • وای خدای بزرگ وقتی با آقای کامی صحبت کردم چقدر حالشون بد است و این مصاحبه را به من گفتند خواندم باورم نمیشود نوه برادر استاد قوامی پدرشان از دست صاحب خانه خودش را ازبین برده انشاالله خدا ذلیش کند چه بلا مهران۶۵ساله نفرین شده امید واریم خدا انتقام پدر را از او بگیرد خیل خیلی متاسفم شدم عجب صحنه وحشت ناکی دیدن خدا صبر دهد خیلی مشگل است نفرین بر تو که برای پول زندگی سه نفر را بهم زدی این دادگاه جنایی ایران چه طور هیچ ترتیب اثری نشان نداده باید انقدر فکر کرده باشه که این پدر با این مریضی و سن بالا عصابش خورد شده که دست به چنین کاری زده واقعا خدا نبخش تو انسان کثیف را”از سایت هواید برای نشر این مصاحبه کمال تشکر را دارم..دکترمهرناز بقایی داندان پزشک مقیم بلژیک

 • سلام کامى جان خیلى خیلى متاسف و متأثر بعد از چند ماهى که از فوت پدر دل شکسته و معصوم و درمانده میگذرد باورش برایم سخت است امیدوارم روح پر فروغش شاد باشه و به شما و مادر دلشکسته صبر بده ، کامى مطمئن باش که این آقاى حیوان صفت انسان نما یه روزى که خیلى هم زود تقاص این نامردیش را خواهد گرفت ، دنیا دار مکافات است هر چى درورکنى به خود بر میگردد ،با تشکر از سایت هویدا براى روشن شدن حقایق و نا مردمى هاى روزگار

  • چه عالی نوشتن خانم جولهرزاده واقعا این انسان کثیف باید انتقام کارش را پس دهد هزارن لعنت بر تو مهران علوی من هنوز که با آقای کامی حرف میزنم گریه میکند عصابش ناراحت شده خدا از تو نگذره.مازیارصبا”پاریس