ویژه نامه صفحات شمال

حلقاتی در درون نظام عامل حمله روز پنج‌شنبه است

عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان پس از حمله روز گذشته گفت که مانند حمله به جنبش رستاخیز، مراسم خاکسپاری سالم ایزدیار و جنبش روشنایی، این حمله نیز توسط برخی افراد درون دولت طراحی شده بود.

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان، پس از حمله انتحاری به گردهمایی هواداران خود در شهر کابل اظهار داشت این حمله به دستور «حلقه‌های مشخصی در درون نظام» صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: دشمنان و حلقه‌های معین در درون نظام در ادامه توطئه‌های پیشین علیه جنبش رستاخیز، مراسم خاکسپاری «سالم ایزدیار» و جنبش روشنایی، این مراسم را نیز هدف قرار دادند.

والی بلخ ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حمله تصریح کرد بخش مشخصی از دولت به عنوان حمایت کننده و از طراحان این حمله است.

وی افزود: توقعی نداریم دولت این رویداد را پیگیری کند.

نور در ادامه گفت: مبارزه ما با تروریسم و عدالت خواهی و ‌حق طلبی ما همچنان ادامه دارد و اینگونه رویکردها که عوامل آن مشخص است، ما و مردم ما را از مسیرمان باز نمی‌دارد.

گفتنی است که مسئولیت حمله انتحاری به گردهمایی هواداران عطا محمد نور را داعش برعهده گرفت و برخی منابع می‌گویند در این حمله دستکم ۳۰ نفر کشته و ۱۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند.