رویداد ویژه نامه صفحات شمال

پولیس بغلان: اوضاع امنیتی رو به بهبود است

ذبیح الله شجاع سخنگوی فرماندهی پولیس بغلان می گوید که بزودی با راه اندازی عملیات های نظامی، اوضاع امنیتی در اکثریت قسمت های بغلان بهبود می یابد.

ذبیح الله شجاع در گفت و گو با سایت تحلیلی خبری هویدا می افزاید که  جز دهنه غوری که نیاز به زمان بیشتری دارد، بقیه مناطق این ولایت بزودی از وجود طالبان پاکسازی خواهد شد.

شجاع از ناکامی طالبان در این ولایت خبر داده و می گوید عملیات ها و برنامه های مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی در این ولایت به پیروزی آنان در مقابل طالبان انجامیده است.

ذبیح الله شجاع از تحرکات طالبان در ولسوالی  های برکه، دهنه غوری، خوست و برخی قسمت های بغلان به عنوان تهدیدات یاد آورد شده ابراز داشت که زودی نقاط نام برده  با انجام عملیات های نظامی، از وجود طالبان پاک‌سازی خواهد شد. سخنگوی پولیس بغلان همچنان می گوید که تلاش ها برای پاکسازی دهنه غوری نیز از وجود طالبان جریان دارد و در این زمینه با متنفذین و مردم محل تفاهم شده است.

نام برده از بیز های امنیتی مخالفین در نقاط مختلف دهنه غوری نام نبرد اما افزود در میان جنگجویان مخالف در این ولایت دهشت افگان پاکستانی و چچینی نیز حضور دارند.

سخنگوی پولیس بغلان برخی گزارش ها در مورد عدم توجه مقامات مرکزی به ارسال کمک ها و تجهیزات به نیروهای محلی در بغلان را رد کرده و میگوید که در بخش تجهیزات نظامی هیچ گونه کمبود یا مشکلی وجود ندارد و مقامات مرکزی به خواست های نیروهای محلی همیشه پاسخ مثبت داده اند.

فردین طاهر نوروزی – وب‌سایت تحلیلی خبری هویدا