اقتصاد

سخنگوی ریاست اجراییه: پاکستان با بستن مرزها، به خودش آسیب زد

 

مجیب‌الرحمن رحیمی سخنگوی ریاست اجراییه می‌گوید که با مسدود شدن مرزها از سوی پاکستان، ضمن این‌که بیشترین آسیب را خود پاکستان متقبل شده، تجارت افغانستان با آسیای میانه و ایران افزایش یافته است.
رحیمی که در نشست خبری امروز پنجشنبه (۲۶ حوت) در مرکز رسانه‌های حکومت سخن می‌زد گفت که پاکستان عامل تشدید و تداوم تنش‌ها میان دو کشور است؛ اما حکومت وحدت ملی همیشه خواهان همکاری صادقانه پاکستان در امر مبارزه با تروریزم و تهدید‌های مشترک بوده است.
به گفته او، افغانستان در عرصه سیاست خارجی و روابط با کشورهای منطقه و همسایه خود به حسن‌ همجواری و احترام متقابل باورمند می‌باشد.
دکتور رحیمی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات اخیر افغانستان و پاکستان در لندن باعث تنش‌زدایی شده و زمینه را برای حل اختلافات و چالش‌های اخیر فراهم کند.

در همین حال رحیمی در مورد صلاحیت‌های ریاست اجراییه در امور اجرایی کشور می‌گوید که براساس توافقنامه سیاسی صلاحیت‌های ریاست اجراییه کشور گسترده می‌باشد؛ اما عملی شدن کامل این توافقنامه وابسته به قاطعیت و جدیت بیشتر است.
سخنگوی ریاست اجراییه همچنان در مورد برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها گفت: تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای‌های ولسوالی جریان دارد و در این زمینه گفتگو‌های لازم با نهادها و نماینده‌گان بین‌المللی صورت گرفته است.
او افزود که رهبری حکومت وحدت ملی به استقلالیت کمیسیون‌های انتخاباتی ارج می‌گذارد، به این خاطر اعلام تقویم انتخابات از صلاحیت‌های کمیسیون مستقل انتخابات است.
سایت تحلیلی خبری هویدا