اجتماع فرهنگ و هنر

اطمینان از تدابیر شدید امنیتی برای جشن نوروز در مزارشریف

 

مقامات امنیتی بلخ از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در آستانه سال نو خبر داده و تاکید می‌کنند که به هیچ مقامی اجازه داده نمی‌شود که با اسلحه وارد شهر مزارشریف شوند.

عبدالرزاق قادری آمر امنیت فرماندهی پولیس بلخ به خبرگزاری هویدا گفت: جهت برگزاری بهتر جشن عنعنوی گل سرخ تدابیر شدید امنیتی در این ولایت اتخاذ شده است.

آقای قادری افزود، ارگان‌های کشفی در تمام ساحات شهر مزارشریف مستقر شده اند و هم اکنون تمام راه‌های منتهی به شهر مزارشریف تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارند.

این مقام امنیتی همچنان تاکید کرد که تمام تسلیحات مقامات بلند پایه حکومتی بخاطر تامین امنیت بیشتر در آستانه‌ی سال نو جمع‌آوری شده و قطعا به کسی اجازه داده نخواهد شد که با افراد مسلح شان وارد شهر مزارشریف شوند.

آمر امنیت فرماندهی پولیس بلخ همچنان اطمنان می‌دهدکه سال جدید خورشیدی باهیچ‌گونه تهدید امنیتی همرا نخواهد بود.

بر بنیاد گفته‌های آقای قادری، وضعیت امنیتی در ولایت بلخ بهبود یافته است و نسبت به سال‌های گذشته تحرکات مخالفین به مراتب کمتر بوده است.

در همین حال مسولان شهرداری و باشنده‌گان شهر مزارشریف نیز بخاطر میزبانی خوب از مهمانان در جشن عنعنوی گل سرخ آماده گی کامل گرفته اند.

قابل ذکر است که ولایت بلخ همه ساله در آستانه‌ی سال نو برای برپایی جشن باستانی نوروز میزبان هزاران تن از مهمانان داخلی و دیپلومات‌های کشورهای خارجی بوده است.

جعفر فیصل- سایت خبری تحلیلی هویدا